ayante

Kullanım örnekleri

ayante
deceptive appearance
icon arrow

deceptive

Phonetic: "/dɪ.ˈsɛp.tɪv/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Likely or attempting to deceive.

Example: Appearances can be deceptive.

icon arrow

appearance

Phonetic: "/əˈpɪəɹəns/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of appearing or coming into sight; the act of becoming visible to the eye.

Example: His sudden appearance surprised me.


Definition: A thing seen; a phenomenon; an apparition.

Example: There was a strange appearance in the sky.


Definition: The way something looks; personal presence


Definition: Apparent likeness; the way which something or someone appears to others.

Example: Some people say I'm shallow because I care so much about my appearance.


Definition: That which is not substance, essence, hypostasis; the outward reality as opposed to the underlying reality

Example: Catholicism teaches that the Eucharist, while remaining under the physical appearance of bread and wine, becomes really and truly the body and the blood of Christ.


Definition: The act of appearing in a particular place, or in society, a company, or any proceedings; a coming before the public in a particular character.

Example: A person makes his appearance as an historian, an artist, or an orator.


Definition: An instance of someone coming into a court of law to be part of a trial, either in person or represented by an attorney or such like; a court appearance


Definition: Chiefly used by nurses: the act of defecation by a patient.

Example: The patient had a small bowel obstruction and there was no appearance until after the obstruction resolved.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.