der Arm

Kullanım örnekleri

der Arm
chalk (farm) (rhyming slang for arm)
icon arrow

chalk

Phonetic: "/t͡ʃɔːk/"

Part Of Speech: noun


Definition: A soft, white, powdery limestone.


Definition: A piece of chalk, or nowadays processed compressed gypsum, that is used for drawing and for writing on a blackboard.


Definition: Tailor's chalk.


Definition: A white powdery substance used to prevent hands slipping from holds when climbing, sometimes but not always limestone-chalk.


Definition: A platoon-sized group of airborne soldiers.


Definition: (horseracing) The favorite in a sporting event.


Definition: The prediction that there will be no upsets, and the favored competitor will win.

icon arrow

chalk

Phonetic: "/t͡ʃɔːk/"

Part Of Speech: verb


Definition: To apply chalk to anything, such as the tip of a billiard cue.


Definition: To record something, as on a blackboard, using chalk.


Definition: To use powdered chalk to mark the lines on a playing field.


Definition: To record a score or event, as if on a chalkboard.


Definition: To manure (land) with chalk.


Definition: To make white, as if with chalk; to make pale; to bleach.

icon arrow

slang

Phonetic: "/sleɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Language outside of conventional usage and in the informal register.


Definition: Language that is unique to a particular profession or subject; jargon.


Definition: The specialized language of a social group, sometimes used to make what is said unintelligible to those not members of the group; cant.


Definition: A particular variety of slang; the slang used by a particular group.


Definition: An item of slang; a slang word or expression.

icon arrow

slang

Phonetic: "/sleɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To vocally abuse, or shout at.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

İngilizce veya Türkçe alfabe, makale veya web sitesinden bir e-postayı, makaleyi veya web sitesini çevirmeniz mi gerekiyor? Sadece bu metni seçin ve resmi çevrimiçi çevirmen haline gelsin! 50 dünya dilinden profesyonel tercümanlarımız var. İşe yarıyor? Tabii ki işe yarıyor!

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!