kennard ilkesi

Kullanım örnekleri

kennard ilkesi
kennard principle
icon arrow

principle

Phonetic: "/ˈpɹɪnsəpəl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A fundamental assumption or guiding belief.

Example: We need some sort of principles to reason from.


Definition: A rule used to choose among solutions to a problem.

Example: The principle of least privilege holds that a process should only receive the permissions it needs.


Definition: (sometimes pluralized) Moral rule or aspect.

Example: I don't doubt your principles.


Definition: A rule or law of nature, or the basic idea on how the laws of nature are applied.

Example: Bernoulli's Principle


Definition: A fundamental essence, particularly one producing a given quality.

Example: Many believe that life is the result of some vital principle.


Definition: A beginning.


Definition: A source, or origin; that from which anything proceeds; fundamental substance or energy; primordial substance; ultimate element, or cause.


Definition: An original faculty or endowment.

icon arrow

principle

Phonetic: "/ˈpɹɪnsəpəl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To equip with principles; to establish, or fix, in certain principles; to impress with any tenet or rule of conduct.

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!