layık

Kullanım örnekleri

layık
fitting
icon arrow

fitting

Phonetic: "/fɪtɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To be suitable for.

Example: It fits the purpose.


Definition: To conform to in size and shape.

Example: If I lose a few kilos, the gorgeous wedding dress might fit me.


Definition: To be of the right size and shape

Example: I wanted to borrow my little sister's jeans, but they didn't fit.


Definition: (with to) To make conform in size and shape.

Example: I want to fit the drapes to the windows.


Definition: To be in agreement with.

Example: These definitions fit most of the usage.


Definition: To adjust.

Example: The regression program fit a line to the data.


Definition: To attach, especially when requiring exact positioning or sizing.


Definition: To equip or supply.

Example: The chandler will fit us with provisions for a month.


Definition: To make ready.

Example: I'm fitting the ship for a summer sail home.


Definition: To be seemly.


Definition: To be proper or becoming.


Definition: To be in harmony.

Example: The paint, the fabrics, the rugs all fit.

icon arrow

fitting

Phonetic: "/fɪtɪŋ/"

Part Of Speech: verb


Definition: To suffer a fit.

icon arrow

fitting

Phonetic: "/fɪtɪŋ/"

Part Of Speech: noun


Definition: A small part, especially a standardized or detachable part of a device or machine.


Definition: A tube connector; a standardized connecting part of a piping system to attach sections of pipe together, such as a coupling


Definition: The act of trying on clothes to inspect or adjust the fit.


Definition: The process of fitting up; especially of applying craft methods such as skilled filing to the making and assembling of machines or other products.


Definition: (often plural) A removable item in a house or other building, which can be taken with one when one moves out, such as a moveable piece of furniture, a carpet, picture, etc.; US furnishing; compare fixture.

Example: the fittings of a church or study


Definition: The action or condition of having fits in the sense of seizures or convulsions.

Example: Since her medication was changed, her fitting has got worse.

icon arrow

fitting

Phonetic: "/fɪtɪŋ/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Ready, appropriate, suitable, or in keeping

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!