pendolero

Kullanım örnekleri

pendolero
pendent
icon arrow

pendent

Phonetic: "/ˈpɛndənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: A supporting post attached to the main rafter.


Definition: A piece of jewellery which hangs down as an ornament, especially worn on a chain around the neck.


Definition: The dangling part of an earring.


Definition: A short rope hanging down, used to attach hooks for tackles; a pennant.


Definition: One of a pair; a counterpart.

Example: One vase is the pendant to the other vase.


Definition: An appendix or addition, as to a book.


Definition: (in the plural) Testicles.


Definition: A pendulum.


Definition: The stem and ring of a watch, by which it is suspended.


Definition: A lamp hanging from the roof.


Definition: An ornament of wood or of stone hanging downwards from a roof.


Definition: A long narrow flag at the head of the principal mast in a royal ship.

icon arrow

pendent

Phonetic: "/ˈpɛndənt/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Dangling, drooping, hanging down or suspended.


Definition: Pending in various senses.


Definition: (of a structure) either hanging in some sense, or constructed of multiple elements such as the voussoirs of an arch or the pendentives of a dome, none of which can stand on its own, but which in combination are stable.


Definition: (grammar, of a sentence) incomplete in some sense, such as lacking a finite verb.


Definition: Projecting over something; overhanging.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.