poliklinik

Kullanım örnekleri

poliklinik
outpatient clinic
icon arrow

outpatient

Part Of Speech: noun


Definition: A patient who receives treatment at a hospital or clinic but is not admitted overnight; a receiver of ambulatory care.

icon arrow

outpatient

Part Of Speech: adjective


Definition: Provided without requiring an overnight stay by the patient.

icon arrow

clinic

Phonetic: "/ˈklɪnɪk/"

Part Of Speech: noun


Definition: A medical facility, such as a hospital, especially one for the treatment and diagnosis of outpatients.


Definition: (by extension) A hospital session to diagnose or treat patients.


Definition: A school, or a session of a school or class, in which medicine or surgery is taught by the examination and treatment of patients in the presence of the pupils.


Definition: A group practice of several physicians.


Definition: A meeting for the diagnosis of problems, or training, on a particular subject.


Definition: A temporary office arranged on a regular basis to allow politicians to meet their constituents.


Definition: A series of workouts used to build skills of practitioners regardless of team affiliation.


Definition: One confined to bed by sickness.


Definition: One who receives baptism on a sickbed.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

İster eğitim, iş veya kişisel amaçlar için İngilizce'den Türkçe'ye veya Türkçe'den İngilizce'ye çevrilmiş metinlere ihtiyacınız olsun, online çeviri siteleri aklınıza gelen ilk çözüm olabilir. Tercümanımız kurumsal, akademik, yasal, tıbbi terimleri yetkin bir şekilde dikkate alır. Ayrıca çeviri aşamasında, aklınıza gelen metnin, ihtiyacınız olan terimler kullanılarak, bu alanda profesyonellerle çalışarak ihtiyacınız olan tarzda tercüme edildiğinden emin olabilirsiniz.

Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.